Martinovy Marnosti

Martinovy Marnosti


Marnost nad marnost, všechno je marnost. K čemu je člověku všechno to pachtění?
Spisování mnoha knih nebere konce a mnohé hloubání unaví tělo.
(biblická kniha Kazatel)

úterý 20. srpna 2013

Dovolená v Řecku

Po třech letech odkladů a váhání jsme se konečně odhodlali vypravit na dovolenou k moři. Rozhodnutí padlo až koncem června, takže výběr byl limitován nabídkou volných míst v plánovaném termínu. Dalším problémem se ukázal být větší počet dětí než dospělých (ať už varianta 1+2 nebo 2+3). V neposlední řadě jsem se rozhodl pro volbu letoviska s animačním programem pro děti.

Přestože nejsem v cestování příliš zběhlý a k moři jsem se s dětmi chystal poprvé, měli jsme velké štěstí v mnoha ohledech. Velmi ochotná slečna z cestovní kanceláře a údajně výhodná nabídka pro děti vedla k volbě klubového hotelu CK Alexandria Tereza na řeckém Zakynthosu.

Ačkoliv jsem byl celkem nervózní, především z nočního cestování a několikahodinovém pobytu na letišti, dovolená se povedla a s klukama (i holkama) jsme si jí pěkně užili.

Prozatím alespoň tři fotky:

Kluci poprvé letěli letadlem. Byli hodní a letání se jim líbilo. Když jsme se dostali nad mraky, tak mě to trochu dojalo. Jednak, že jsme to zvládli a jednak jsem si vzpomněl (a Martin taky), jak jsme se na mráčky dívali zdola a kdysi jsme mluvili o tom, že tam někde je maminka (dnes už to neříkáme,dnes říkáme, že je "u Boha").
S volbou hotelu s animačním programem pro děti jsem více než spokojený. Nakonec byl program i pro dospělé. Jak je zřejmé z následující fotky, program byl zajímavý pro malé i pro velké :-). Ačkoliv měli kluci tendenci být především u hotelového bazénu, první setkání s mořem se jim líbilo. Výlet lodí, ze které se dvakrát sestupovalo do moře a bylo třeba doplavat ke břehu, jsme si pěkně užili. Martin s brýlemi sledoval dění na dně, takže mě zachránil od šlápnutí na mořského ježka, na druhou stranu trochu zpanikařil, neboť pod hladinou zahlédl medúzy i mořské pavouky.4 komentáře:

 1. Je fajn, že jste si užili krásnou dovolenou. V Řecku jsem nebyla, ale na fotkách to vypadá moc hezky. A kluci krásně vysmátí, tak to má být.

  OdpovědětVymazat
 2. Juuuu, to vypada krasne! Uz se moc tesim na podrobnejsi zpravu.
  Hmmmmm, Recko, to bych si nechala libit. Snad se tam jednou podivam.

  OdpovědětVymazat
 3. Pánové, i mezi řádky čtu, jak krásné prázdniny jste si užili. Tak snad jste načerpali dost sil na další rok, vykročte správnou nohou :-). Jitka

  OdpovědětVymazat
 4. Kluci jsou šikovní a je dobře, že jste si dovolenou pěkně užili. Ten all inclusive bych bohatě využil, jen bych se potom asi nevešel do letadla :)

  OdpovědětVymazat